| Quality | 100% Inspection |
|---|---|
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
| Machining Type | CNC Machining |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
|---|---|
| Processing Method | 5-Axis |
| Drawing Format | STP, STL , IGS , CAD Etc. |
| Key Words | 5 Axis Cnc Machining Service |
| Material Capabilities | Aluminium,Steel,Brass And Etc. |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Standard | CE/ROHS/FCC/SGS |
| Surface Finish | Polishing, Painting, Anodizing, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Shape | Round, Square, Flat, Or Customized |
| Free Samples | Yes |
| Packaging | Standard Export Packaging Or As Discussed |
| Use | Industrial |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Thread Type | Metric, UNC, UNF, BSW, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Standard | CE/ROHS/FCC/SGS |
| Machining Type | CNC Machining |
|---|---|
| Tolerance | ±0.01mm |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
|---|---|
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
| Printing | Laser Marking |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Test And Inspection | SGS/CITIC Inspection Report |
| Product Material | Steel |
|---|---|
| Customized | OEM & ODM Support |
| Shape | Round Section |
| Key Word | Lathe Cnc Machining Parts Lathe Cnc |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Inspection | 100% Inspected |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Machining | Machining,milling, Tapping, Grinding |
|---|---|
| Transportation | As Client's Requirement |
| Finish | As Customer's Requirements |
| Place Of Orign | DongGuan,China (Mainland) |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |