| Dimension | Customized |
|---|---|
| Machining | CNC Machining |
| OEM | Accepted |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Processing | CNC Milling, Turning, Machining |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Feature | Professional|High Precision |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Specification | Rohs, SGS |
| Work | CNC Machining, CNC Lathing |
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Inspection | 100% Inspected |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Identification | ISO SGS Rohs |
|---|---|
| Logo | Custom Logo Available |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Keyword | CNC Turning Parts |
| Cnc Turning Parts | Shafts, Pins, Bushing, Gears, Etc. |
| Machining Equipment | Milling Machining |
|---|---|
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Machining Type | CNC Machining |
| Quality | 100% Inspection |
| Machining Type | CNC Machining |
|---|---|
| Tolerance | ±0.01mm |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Design Software | AutoCAD |
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
| Surface | Anodized,powder |