| Material Capabilities | Aluminium,Steel,Brass And Etc. |
|---|---|
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Roughness | Ra0.2-Ra3.2 |
| Application | Precision Machining |
| Software Compatibility | CAD/CAM Software |
| Application Industry | Sensor |
|---|---|
| Applications | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics |
| Length | Max 5m |
| Thickness | Customized |
| Machines | CNC Machining Machines |
| Machining Equipment | Milling Machining |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Quality | 100% Inspection |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Hardness | HRC58-64, According The Material |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
|---|---|
| Surface Roughness | 0.03 |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Feature | Professional|High Precision |
| Finish | No Bur And Sharp Edge |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Machinery Test Report | Provided, Available |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Machinery Test Report | Provided, Available |
| Surface | Anodized,powder,spray |
|---|---|
| Diameter | Custom Size |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |