| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| OEM & ODM | Available. Our Engineer Can Check And Discuss Your Design, Great Help! |
|---|---|
| Thickness | Customized |
| Shape | Round, Square, Flat, Or Customized |
| Material | Aluminum, Copper |
| Color | Silver , Black, Blue, Wood Color, RAL Powder Coating Color, And So On |
| Packaging | Standard Export Packaging Or As Discussed |
|---|---|
| Tolerance | ±0.01mm |
| Type | Roller Shades, Roller |
| Color | Silver , Black, Blue, Wood Color, RAL Powder Coating Color, And So On |
| Size | Standard Or Customized Size |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Factory Visit | Welcome Anytime |
| Logo | Custom Logo Available |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Tolerance | +/- 0.005mm |
|---|---|
| Application | Precision Machining |
| Coating Thickness | Customized |
| Color | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
| Surface Treatment | Anodizing, Plating, Painting, Etc. |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Color | Silver , Black, Blue, Wood Color, RAL Powder Coating Color, And So On |
| Use | Industrial |
| Length | Customized |
| Size | Standard Or Customized Size |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
|---|---|
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
| Custom Service | OEM ODM |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Custom Service | OEM ODM |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Logo | Customized |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Numerical Control | CNC |
|---|---|
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
| Payment | T/T |
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Transportation | As Client's Requirement |