| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Feature | Professional|High Precision |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Machinery Test Report | Provided, Available |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
|---|---|
| Diameter | Custom Size |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Drawing File | 3D/ DWG/ PDF/ STEP/ STP/ Original Sample |
| Dimension | Customized |
| Processing | Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Micro Machining | Yes, It Is |
| Oem | Available |
| Process | Aluminum Die Casting+machining |
| Applied | Industrial Equipment |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Printing | Laser Marking |
|---|---|
| Design Software | AutoCAD |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Test And Inspection | SGS/CITIC Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Printing | Laser Marking |
| Test And Inspection | SGS/CITIC Inspection Report |
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
| Surface | Anodized,powder |