| Key Word | Die Casting Parts |
|---|---|
| Surface | As Customer's Demand |
| Typr Of Service | Tailor Made & OEM |
| Process | Aluminum Die Casting+machining |
| Quality Control | ISO 9001:2015 |
| Surface | Anodized,powder |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Design Software | AutoCAD |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Surface | Anodized,powder |
| Printing | Laser Marking |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
| Surface Roughness | 0.03 |
|---|---|
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
| Surface | Anodized,powder |
| Micro Machining | Yes, It Is |
|---|---|
| Cavity | Multi Cavity |
| Product | Die Casting Parts |
| Applied | Industrial Equipment |
| Typr Of Service | Tailor Made & OEM |
| Quality Control | ISO 9001:2015 |
|---|---|
| Processing | Aluminum Die Casting |
| Typr Of Service | Tailor Made & OEM |
| Key Word | Die Casting Parts |
| Quality Insurance | ISO/TS16949:2009 |
| Name | Die Casting Spare Parts |
|---|---|
| Key Word | Die Casting Parts |
| Typr Of Service | Tailor Made & OEM |
| Quality Control | ISO 9001:2015 |
| Micro Machining | Yes, It Is |
| Micro Machining | Yes, It Is |
|---|---|
| Product | Die Casting Parts |
| Quality Insurance | ISO/TS16949:2009 |
| Surface | As Customer's Demand |
| Process | Aluminum Die Casting+machining |
| Quality | 100% Inspection |
|---|---|
| Tolerance | ±0.01mm |
| Logo | Customized |
| Machining Type | CNC Machining |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
|---|---|
| Support Structures | Automatic Or Manual |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Dimension | 290*140*60mm |
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |