| Size | As Your Product Drawing |
|---|---|
| Precision | High Precision |
| Plate Thickness | 0.5~16mm |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Color | Original |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Logo | Customized |
| Drawing Format | JPG/PDF/DWG/IGS/STP/ Etc |
| Roughness | 0.8um Ra |
| Trademark | ACE |
|---|---|
| Application Industry | Sensor |
| Key Word | Lathe Cnc Machining Parts Lathe Cnc |
| Length | Max 5m |
| Part Name | Core Insert |
| Shape | Round Section |
|---|---|
| Length | Max 5m |
| Application Industry | Sensor |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
| Machines | CNC Machining Machines |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Design Software | AutoCAD |
| Printing | Laser Marking |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
| Surface | Anodized,powder |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Design Software | AutoCAD |
| Test And Inspection | SGS/CITIC Inspection Report |
| Printing | Laser Marking |
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
| Tolerance | +/- 0.005mm |
|---|---|
| Application | Precision Machining |
| Coating Thickness | Customized |
| Color | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
| Surface Treatment | Anodizing, Plating, Painting, Etc. |
| Product Name | 403 Forbidden |
|---|---|
| Status Code | 403 |
| Server | Openresty |
| Description | The Server Understood The Request, But Is Refusing To Fulfill It. |
| Packaging Details | As customer requirements |
| HTTP Status | 403 |
|---|---|
| Forbidden Access | Yes |
| Error Handling | 403 Error |
| Access Control | Restricted |
| Server Response | Forbidden |
| Machines | CNC Machining Machines |
|---|---|
| Customized | OEM & ODM Support |
| Application Industry | Sensor |
| Shape | Round Section |
| Hardness | HRC58-64, According The Material |