| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Standard | ISO14001 |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Custom |
| Weight | Lightweight |
| Application | Precision Machining |
|---|---|
| Surface Finish | Polishing, Sandblasting, Brushing |
| Weight | Customized |
| Material | Metal, Plastic |
| Color | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
| Coating Thickness | Customized |
|---|---|
| Hardness | HRC 40-60 |
| Application | Precision Machining |
| Surface Treatment | Anodizing, Plating, Painting, Etc. |
| Surface Roughness | Ra 0.8-3.2 |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
|---|---|
| Printing Technology | FDM, SLA, SLS |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Sample | 3D Printed |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Standard | ISO14001 |
| Size | Custom |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Size | Customizable |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Weight | Lightweight |
| Shape | Customized |
| Name | Die Casting Parts |
|---|---|
| Material | Zinc Aluminum Metal |
| Design | Mould Design |
| OEM | YES |
| Process | Die Casting |
| Surface Treatment | Polishing, Painting, Coating, Silk Screen |
|---|---|
| Casting | High-quality Castings |
| Material | Plastic |
| Item | Vacuum Casting Rapid Prototype |
| Manufacturing Type | Silicone Mold Vacuum Casting |
| Dimension | 300*100*40mm |
|---|---|
| Tolerance | +/- 0.1mm |
| Logo | Customized Logo |
| Mold Life | 25-50 Shots |
| Casting | High-quality Castings |