| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Size | Customizable |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customizable |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Weight | Lightweight |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customizable |
| Powder | Inside Or Outside |
|---|---|
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Plate Thickness | 0.5~16mm |
| Material | Metal |
| Type | Deep Drawing Parts |
| Minimum Wall Thickness | 0.8mm |
|---|---|
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
| Dimension | 290*140*60mm |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
|---|---|
| Drawing Format | IGS STP STL CTA MR3D |
| Manufacturing Type | 3D Printing |
| Printing Technology | FDM, SLA, SLS |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Tolerance | ±0.1mm |
|---|---|
| Type | Deep Drawing Parts |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Unit Price | Quoted Per See The Drawing |
| Material | Metal |