| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Tolerance | 0.1mm |
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Size | Customizable |
| Color | Customized |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
|---|---|
| Shipping | By Express/By Air/By Sea |
| Identification | ISO SGS Rohs |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Cnc Turning Parts | Shafts, Pins, Bushing, Gears, Etc. |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Standard | ISO14001 |
| Size | Custom |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customizable |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Size | Customized |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Size | Customized |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Color | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Weight | Lightweight |
| Shape | Customized |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Finish | Powder Coating |
| Tolerance | 0.1mm |
| Thickness | 1.5mm |