| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customizable |
| Delivery | Worldwide Delivery |
|---|---|
| Dimension | 300*100*40mm |
| Material | Plastic |
| Item | Vacuum Casting Rapid Prototype |
| Mold Material | Silicone |
| Name | Die Casting Parts |
|---|---|
| Part Material | Aluminum / Zinc / Magnesium Alloy Parts |
| Surface | Coating, Electrophoresis, Etc |
| Design | Mould Design |
| Inspection | 100% Inspection |
| Surface Treatment | Powder Coating |
|---|---|
| Process | Stamping |
| Material | Metal |
| Shape | Customized |
| Color | Customized |
| Cost | Affordable |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Application | Automotive Industry |
| Color | Customized |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Size | Customizable |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Size | Customizable |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customizable |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customized |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Weight | Lightweight |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Thickness | 0.5mm-10mm |