| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Size | Customizable |
| Color | Customized |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customizable |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Standard | ISO14001 |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Custom |
| Weight | Lightweight |
| Application | Metal Fabrication |
|---|---|
| Customization | Available |
| Machining | Stamping And Bending Machine |
| Material | Metal |
| Technology | Sheet Metal Bending |
| Heat Resistance | Yes |
|---|---|
| Durability | High |
| Material | Metal |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Process | Stamping |
| Material | Metal |
|---|---|
| Process | Stamping |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Application | Automotive Industry |
| Durability | High |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
|---|---|
| Shape | Customized |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| OEM/ODM | YES |