| Cost | Affordable |
|---|---|
| Shape | Customized |
| Process | Stamping |
| Durability | High |
| Weight | Lightweight |
| Surface Treatment | Powder Coating |
|---|---|
| Process | Stamping |
| Material | Metal |
| Shape | Customized |
| Color | Customized |
| Corrosion Resistance | Yes |
|---|---|
| Application | Automotive Industry |
| Weight | Lightweight |
| Heat Resistance | Yes |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Corrosion Resistance | Yes |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Metal |
| Color | Customized |
| Durability | High |
| Shape | Customized |
|---|---|
| Durability | High |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| OEM | YES |
| Material | Metal |
|---|---|
| Size | Customized |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Cost | Affordable |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Application | Automotive Industry |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
|---|---|
| Color | Customized |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Shape | Customized |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Surface Treatment | Powder Coating |
|---|---|
| Durability | High |
| Cost | Affordable |
| Weight | Lightweight |
| Material | Metal |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Weight | Lightweight |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Thickness | 0.5mm-10mm |