| Thickness | Depends On Your Products, |
|---|---|
| Skill Level | Requires Skilled Welders |
| Package | Carton; Wooden Case... |
| Order Online | Supported |
| Process | Welding |
| Function | Aluminium Cnc Service |
|---|---|
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Quality Control | 100% Critical Dimension Inspection |
| Surface Finish | Polishing, Painting, Anodizing, Etc. |
| Name | CNC Turning Parts |
|---|---|
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Material | Aluminum, Brass, Stainless Steel, Carbon Steel, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Surface Finish | Polishing, Painting, Anodizing, Etc. |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Standard | CE/ROHS/FCC/SGS |
| Surface Finish | Polishing, Painting, Anodizing, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Name | CNC Turning Parts |
|---|---|
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Material | Aluminum, Brass, Stainless Steel, Carbon Steel, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Surface Finish | Polishing, Painting, Anodizing, Etc. |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Thread Type | Metric, UNC, UNF, BSW, Etc. |
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Tolerance | 0.01mm |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Thread Type | Metric, UNC, UNF, BSW, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Standard | CE/ROHS/FCC/SGS |
| Surface Finish | Polishing, Painting, Anodizing, Etc. |
|---|---|
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Thread Type | Metric, UNC, UNF, BSW, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Package | Carton, Wooden Case, Etc. |
| Thread Type | Metric, UNC, UNF, BSW, Etc. |
|---|---|
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Standard | CE/ROHS/FCC/SGS |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Finish | Powder Coating |
| Tolerance | 0.1mm |
| Thickness | 1.5mm |