| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Tolerance | 0.1mm |
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customized |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Strength | High |
|---|---|
| Tolerance | 0.05mm~0.10mm |
| Size | Client's Drawings, Customized, Custom |
| Order Online | Supported |
| Process | Welding |
| Skill Level | Requires Skilled Welders |
|---|---|
| Precision | High Precision |
| Package | Carton; Wooden Case... |
| Standard | AISI & |
| Cost | Cost-effective |
| Tolerance | 0.05mm~0.10mm |
|---|---|
| Strength | High |
| Durability | Durable |
| Precision | High Precision |
| Package | Carton; Wooden Case... |
| Precision | High Precision |
|---|---|
| Service | Customized OEM |
| Tolerance | 0.05mm~0.10mm |
| Process | Welding |
| Strength | High |
| Appearance | Sleek And Seamless |
|---|---|
| Skill Level | Requires Skilled Welders |
| Process | Welding |
| Size | Client's Drawings, Customized, Custom |
| Package | Carton; Wooden Case... |
| Order Online | Supported |
|---|---|
| Standard | AISI & |
| Process | Welding |
| Skill Level | Requires Skilled Welders |
| Size | Client's Drawings, Customized, Custom |