| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
|---|---|
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Shipping | By Express/By Air/By Sea |
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Inspection | 100% Inspected |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Finish | Powder Coating |
| Tolerance | 0.1mm |
| Thickness | 1.5mm |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
|---|---|
| Color | Customized |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Shape | Customized |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customizable |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
|---|---|
| Shape | Customized |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| OEM/ODM | YES |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Size | Customizable |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Size | Customized |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Color | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Weight | Lightweight |
| Shape | Customized |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Thickness | 0.5mm-10mm |