| Place Of Orign | DongGuan,China (Mainland) |
|---|---|
| Service | OEM/ODM |
| Payment | T/T |
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Numerical Control | CNC |
| Mechanical Properties | As Required |
|---|---|
| Payment | T/T |
| Numerical Control | CNC |
| Service | OEM/ODM |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
|---|---|
| Shape | Customized |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| OEM/ODM | YES |
| Application | Precision Machining |
|---|---|
| Surface Finish | Polishing, Sandblasting, Brushing |
| Weight | Customized |
| Material | Metal, Plastic |
| Color | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
| Tolerance | 0.05mm~0.10mm |
|---|---|
| Strength | High |
| Durability | Durable |
| Precision | High Precision |
| Package | Carton; Wooden Case... |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
|---|---|
| Transportation | As Client's Requirement |
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Machining | Machining,milling, Tapping, Grinding |
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Payment | T/T |
|---|---|
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Finish | As Customer's Requirements |
| Numerical Control | CNC |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
| Appearance | Sleek And Seamless |
|---|---|
| Skill Level | Requires Skilled Welders |
| Process | Welding |
| Size | Client's Drawings, Customized, Custom |
| Package | Carton; Wooden Case... |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Machining Type | CNC Machining |