| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Finish | Anodizing, Mill Finish, Electroplating, Polishing, Sandblasted, Powder Coating, Silver Plating, Brushed, Painted, PVDF, Etc. |
| Material | Aluminum, Copper |
| Type | Roller Shades, Roller |
| Free Samples | Yes |
| Name | Die Casting Parts |
|---|---|
| Part Material | Aluminum / Zinc / Magnesium Alloy Parts |
| Surface | Coating, Electrophoresis, Etc |
| Design | Mould Design |
| Inspection | 100% Inspection |
| Service | OEM/ODM |
|---|---|
| Finish | As Customer's Requirements |
| Numerical Control | CNC |
| Payment | T/T |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
|---|---|
| Numerical Control | CNC |
| Transportation | As Client's Requirement |
| Place Of Orign | DongGuan,China (Mainland) |
| Payment | T/T |
| Surface Treatment | Anodizing, Plating, Painting, Etc. |
|---|---|
| Color | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
| Application | Precision Machining |
| Coating Thickness | Customized |
| Dimension | Customized |
| Coating | Enamel Or Porcelain, Etc. |
|---|---|
| Size | As Your Product Drawing |
| Plate Thickness | 0.5~16mm |
| Material | Metal |
| Shipping Method | Express, Air, Sea |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
|---|---|
| Quality | 100% Inspection |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Machining Equipment | Milling Machining |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Machining Type | CNC Machining |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Quality Insurance | ISO/TS16949:2009 |
|---|---|
| Key Word | Die Casting Parts |
| Typr Of Service | Tailor Made & OEM |
| Color | White ,Blank ,Red , Support Customize |
| Applied | Industrial Equipment |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Custom Service | OEM ODM |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |