| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Machinery Test Report | Provided, Available |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
|---|---|
| Custom Service | OEM ODM |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Quality | 100% Inspection |
| Keyword | CNC Milling Parts |
|---|---|
| Custom Service | OEM ODM |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Logo | Customized |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Machining | Machining,milling, Tapping, Grinding |
|---|---|
| Transportation | As Client's Requirement |
| Finish | As Customer's Requirements |
| Place Of Orign | DongGuan,China (Mainland) |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Feature | Professional|High Precision |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Hardness | HRC58-64, According The Material |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
|---|---|
| Surface Roughness | 0.03 |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Feature | Professional|High Precision |
| Finish | No Bur And Sharp Edge |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Machinery Test Report | Provided, Available |