| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
|---|---|
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Custom Service | OEM ODM |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
|---|---|
| Quality | 100% Inspection |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
|---|---|
| Machining Type | CNC Machining |
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Quality | 100% Inspection |
|---|---|
| Tolerance | ±0.01mm |
| Logo | Customized |
| Machining Type | CNC Machining |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Machining Type | CNC Machining |
|---|---|
| Tolerance | ±0.01mm |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Machining Equipment | Milling Machining |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Machining Type | CNC Machining |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Drawing File | 3D/ DWG/ PDF/ STEP/ STP/ Original Sample |
| Dimension | Customized |
| Drawing Forma | PDF/DWG/IGS/STP/ Etc |
| Features | Durable, Light-weight |
|---|---|
| Drawing Forma | PDF/DWG/IGS/STP/ Etc |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Surface Treatment | Anodizing, Polishing, Plating, Powder Coating, Sandblasting, Painting |
| Processing | Grinding,CNC Turning,wire Cut,EDM |
| Application | Industrial Machinery |
|---|---|
| Coating | Powder Coating, Zinc Plating, Etc. |
| Customization | Available |
| Feature | Corrosion Resistance,hard |
| Key Word | Cnc Metal Mill |
| Machining Type | CNC Machining |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |