| High Precision | 0.001-0.002mm |
|---|---|
| Surface Roughness | 0.03 |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Feature | Professional|High Precision |
| Finish | No Bur And Sharp Edge |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Machinery Test Report | Provided, Available |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Specification | Rohs, SGS |
| Work | CNC Machining, CNC Lathing |
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
|---|---|
| Diameter | Custom Size |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
|---|---|
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Drawing File | 3D/ DWG/ PDF/ STEP/ STP/ Original Sample |
| Dimension | Customized |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Inspection | 100% Inspected |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
|---|---|
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Factory Visit | Welcome Anytime |
| Identification | ISO SGS Rohs |