| Surface Roughness | Ra 0.8-3.2 |
|---|---|
| Application | Precision Machining |
| Hardness | HRC 40-60 |
| Surface Treatment | Anodizing, Plating, Painting, Etc. |
| Surface Finish | Polishing, Sandblasting, Brushing |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customizable |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
|---|---|
| Support Structures | Automatic Or Manual |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Dimension | 290*140*60mm |
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
|---|---|
| Drawing Format | IGS STP STL CTA MR3D |
| Manufacturing Type | 3D Printing |
| Printing Technology | FDM, SLA, SLS |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
|---|---|
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Manufacturing Type | 3D Printing |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
|---|---|
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Drawing Format | IGS STP STL CTA MR3D |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Sample | 3D Printed |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Tolerance | 0.1mm |
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
|---|---|
| Printing Technology | FDM, SLA, SLS |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Sample | 3D Printed |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customizable |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Size | Customizable |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |