| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Weight | Lightweight |
| Shape | Customized |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Weight | Lightweight |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customizable |
| Minimum Wall Thickness | 0.8mm |
|---|---|
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
| OEM & ODM | Available. Our Engineer Can Check And Discuss Your Design, Great Help! |
|---|---|
| Thickness | Customized |
| Shape | Round, Square, Flat, Or Customized |
| Material | Aluminum, Copper |
| Color | Silver , Black, Blue, Wood Color, RAL Powder Coating Color, And So On |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Color | Silver , Black, Blue, Wood Color, RAL Powder Coating Color, And So On |
| Use | Industrial |
| Length | Customized |
| Size | Standard Or Customized Size |
| Application | Metal Fabrication |
|---|---|
| Customization | Available |
| Machining | Stamping And Bending Machine |
| Material | Metal |
| Technology | Sheet Metal Bending |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
|---|---|
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Drawing Format | IGS STP STL CTA MR3D |
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Tolerance | +/- 0.1mm |
|---|---|
| Logo | Customized Logo |
| Mold Material | Silicone |
| Accuracy | +/-0.05mm |
| Casting | High-quality Castings |