| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
|---|---|
| Drawing Format | IGS STP STL CTA MR3D |
| Manufacturing Type | 3D Printing |
| Printing Technology | FDM, SLA, SLS |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Standard | GB,JIS,DIN,ASTM,BS,NF |
|---|---|
| Mold Costs | Can Be Free If Mass Production |
| Material | Metal |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Powder | Inside Or Outside |
| Shipping Method | Express, Air, Sea |
|---|---|
| Material | Metal |
| Powder | Inside Or Outside |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Mold Costs | Can Be Free If Mass Production |
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
|---|---|
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Support Structures | Automatic Or Manual |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
| Size | As Your Product Drawing |
|---|---|
| Standard | GB,JIS,DIN,ASTM,BS,NF |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Mold Costs | Can Be Free If Mass Production |
| Unit Price | Quoted Per See The Drawing |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
|---|---|
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Manufacturing Type | 3D Printing |
| Printing Technology | FDM, SLA, SLS |
|---|---|
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Tolerance | ±0.1mm |
|---|---|
| Type | Deep Drawing Parts |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Unit Price | Quoted Per See The Drawing |
| Material | Metal |
| Size | As Your Product Drawing |
|---|---|
| Precision | High Precision |
| Plate Thickness | 0.5~16mm |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Processing | Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Micro Machining | Yes, It Is |
| Oem | Available |
| Process | Aluminum Die Casting+machining |
| Applied | Industrial Equipment |