| Size | As Your Product Drawing |
|---|---|
| Standard | GB,JIS,DIN,ASTM,BS,NF |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Mold Costs | Can Be Free If Mass Production |
| Unit Price | Quoted Per See The Drawing |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customizable |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Standard | ISO14001 |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Custom |
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customized |
| Lead Time | 7-15 Days |
|---|---|
| Factory Visit | Welcome Anytime |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Inspection | 100% Inspected |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
|---|---|
| Factory Visit | Welcome Anytime |
| Inspection | 100% Inspected |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
| Identification | ISO SGS Rohs |
|---|---|
| Keyword | CNC Turning Parts |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Inspection | 100% Inspected |
| Logo | Custom Logo Available |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
|---|---|
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Logo | Customized |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |