| Place Of Orign | DongGuan,China (Mainland) |
|---|---|
| Service | OEM/ODM |
| Payment | T/T |
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Numerical Control | CNC |
| Payment | T/T |
|---|---|
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Finish | As Customer's Requirements |
| Numerical Control | CNC |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
|---|---|
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Custom Service | OEM ODM |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Custom Service | OEM ODM |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
|---|---|
| Custom Service | OEM ODM |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Quality | 100% Inspection |
| Keyword | CNC Milling Parts |
|---|---|
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Custom Service | OEM ODM |
| Keyword | CNC Milling Parts |
|---|---|
| Custom Service | OEM ODM |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Logo | Customized |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Size | Standard Or Customized Size |
|---|---|
| Length | Customized |
| Packaging | Standard Export Packaging Or As Discussed |
| Material | Aluminum, Copper |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
|---|---|
| Precision | High Precision |
| Powder | Inside Or Outside |
| Material | Metal |
| Surface | Smooth,no Burr And Scratch |
| Name | Die Casting Parts |
|---|---|
| Material | Aluminum, Zinc, Magnesium, Copper, Brass, Stainless Steel |
| Diameter | 20.00 ~ 30.00 Mm |
| Casting Type | Pressure Die Casting, Gravity Die Casting |
| Applications | Automotive Electrical Aerospace Industry |