| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Identification | ISO SGS Rohs |
|---|---|
| Keyword | CNC Turning Parts |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Inspection | 100% Inspected |
| Logo | Custom Logo Available |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Factory Visit | Welcome Anytime |
| Logo | Custom Logo Available |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
|---|---|
| Custom Service | OEM ODM |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Quality | 100% Inspection |
| Machining Type | CNC Machining |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Machining Equipment | Milling Machining |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Quality | 100% Inspection |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Standard | CE/ROHS/FCC/SGS |
| Surface Finish | Polishing, Painting, Anodizing, Etc. |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Material | Aluminum, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Thread Type | Metric, UNC, UNF, BSW, Etc. |
| Function | Aluminium Cnc Service |
| Processing | CNC Turning, Drilling,Tapping |
| Tolerance | 0.01mm |
| Factory Visit | Welcome Anytime |
|---|---|
| Identification | ISO SGS Rohs |
| Keyword | CNC Turning Parts |
| Inspection | 100% Inspected |
| Shipping | By Express/By Air/By Sea |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |