| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
|---|---|
| Quality | ISO Certified |
| Mechanical Properties | As Required |
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Finish | As Customer's Requirements |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Feature | Professional|High Precision |
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
|---|---|
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Drawing File | 3D/ DWG/ PDF/ STEP/ STP/ Original Sample |
| Dimension | Customized |
| Drawing Forma | PDF/DWG/IGS/STP/ Etc |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Hardness | HRC58-64, According The Material |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Machinery Test Report | Provided, Available |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
|---|---|
| Surface Roughness | 0.03 |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Feature | Professional|High Precision |
| Finish | No Bur And Sharp Edge |