| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
|---|---|
| Processing Method | 5-Axis |
| Drawing Format | STP, STL , IGS , CAD Etc. |
| Key Words | 5 Axis Cnc Machining Service |
| Material Capabilities | Aluminium,Steel,Brass And Etc. |
| Features | Durable, Light-weight |
|---|---|
| Drawing Forma | PDF/DWG/IGS/STP/ Etc |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Surface Treatment | Anodizing, Polishing, Plating, Powder Coating, Sandblasting, Painting |
| Processing | Grinding,CNC Turning,wire Cut,EDM |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Hardness | HRC58-64, According The Material |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
|---|---|
| Diameter | Custom Size |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Drawing File | 3D/ DWG/ PDF/ STEP/ STP/ Original Sample |
| Dimension | Customized |
| Surface | Anodized,powder |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Design Software | AutoCAD |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Project | OEM Precision CNC Machining |