| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
|---|---|
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Shipping | By Express/By Air/By Sea |
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Inspection | 100% Inspected |
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Machining Type | CNC Machining |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
|---|---|
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Machining Type | CNC Machining |
|---|---|
| Tolerance | ±0.01mm |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Keyword | CNC Milling Parts |
|---|---|
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Custom Service | OEM ODM |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
|---|---|
| Custom Service | OEM ODM |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Quality | 100% Inspection |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Custom Service | OEM ODM |
| Machining Equipment | Milling Machining |
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Feature | Professional|High Precision |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Specification | Rohs, SGS |
| Work | CNC Machining, CNC Lathing |
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |