| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Weight | Lightweight |
| Shape | Customized |
| Machines | CNC Machining Machines |
|---|---|
| Customized | OEM & ODM Support |
| Application Industry | Sensor |
| Shape | Round Section |
| Hardness | HRC58-64, According The Material |
| Trademark | ACE |
|---|---|
| Application Industry | Sensor |
| Key Word | Lathe Cnc Machining Parts Lathe Cnc |
| Length | Max 5m |
| Part Name | Core Insert |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Design Software | AutoCAD |
| Test And Inspection | SGS/CITIC Inspection Report |
| Printing | Laser Marking |
| Roughness | Ra0.2~Ra3.2 |
| Shape | Round Section |
|---|---|
| Length | Max 5m |
| Application Industry | Sensor |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
| Machines | CNC Machining Machines |
| Surface | Anodized,powder |
|---|---|
| Surface Roughness | 0.03 |
| Design Software | AutoCAD |
| Printing | Laser Marking |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Minimum Wall Thickness | 0.8mm |
|---|---|
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
|---|---|
| Process | CNC Turning & Milling |
| Advantage | Fast Delivery |
| Ship Method | By Express, By Air, By Sea |
| Drawing Format | You Supply Can Be Accepted |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Tolerance | 0.1mm |
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Size | Customizable |