| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Weight | Lightweight |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customizable |
| Precision | High Precision |
|---|---|
| Surface | Smooth,no Burr And Scratch |
| Type | Deep Drawing Parts |
| Size | As Your Product Drawing |
| Tooling Leadtime | 10days |
| Raw Material | ABS |
|---|---|
| Logo | Customized Logo |
| Mold Life | 25-50 Shots |
| Lead Time | 1-2 Weeks |
| OEM/ODM | YES |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Delivery | Worldwide Delivery |
|---|---|
| Dimension | 300*100*40mm |
| Material | Plastic |
| Item | Vacuum Casting Rapid Prototype |
| Mold Material | Silicone |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
|---|---|
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Manufacturing Type | 3D Printing |
| Casting | High-quality Castings |
|---|---|
| Manufacturing Type | Silicone Mold Vacuum Casting |
| Delivery | Worldwide Delivery |
| Mold Material | Silicone |
| Surface Treatment | Polishing, Painting, Coating, Silk Screen |
| Tolerance | ±0.1mm |
|---|---|
| Type | Deep Drawing Parts |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Unit Price | Quoted Per See The Drawing |
| Material | Metal |
| Name | Die Casting Parts |
|---|---|
| Material | Aluminum, Zinc, Magnesium, Copper, Brass, Stainless Steel |
| Diameter | 20.00 ~ 30.00 Mm |
| Casting Type | Pressure Die Casting, Gravity Die Casting |
| Applications | Automotive Electrical Aerospace Industry |