| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
|---|---|
| Support Structures | Automatic Or Manual |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Dimension | 290*140*60mm |
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Material | PLA, ABS, PETG, Nylon, TPU, Etc. |
|---|---|
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Manufacturing Type | 3D Printing |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
|---|---|
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
| Drawing Format | IGS STP STL CTA MR3D |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Sample | 3D Printed |
| Dimension | 300*100*40mm |
|---|---|
| Tolerance | +/- 0.1mm |
| Logo | Customized Logo |
| Mold Life | 25-50 Shots |
| Casting | High-quality Castings |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Finish | Powder Coating |
| Tolerance | 0.1mm |
| Thickness | 1.5mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Tolerance | 0.1mm |
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Color | Customized |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Size | Customized |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Size | Customized |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Color | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customized |