| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Custom Service | OEM ODM |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
|---|---|
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Logo | Customized |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Product Material | Steel |
|---|---|
| Customized | OEM & ODM Support |
| Shape | Round Section |
| Key Word | Lathe Cnc Machining Parts Lathe Cnc |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
| Identification | ISO SGS Rohs |
|---|---|
| Logo | Custom Logo Available |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Keyword | CNC Turning Parts |
| Cnc Turning Parts | Shafts, Pins, Bushing, Gears, Etc. |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
|---|---|
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Shipping | By Express/By Air/By Sea |
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Inspection | 100% Inspected |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Logo | Custom Logo Available |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Factory Visit | Welcome Anytime |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Inspection | 100% Inspected |
| Machining Equipment | CNC Automatic Lather |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
|---|---|
| Factory Visit | Welcome Anytime |
| Inspection | 100% Inspected |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
|---|---|
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
| Custom Service | OEM ODM |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Machining Equipment | Milling Machining |
|---|---|
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Machining Type | CNC Machining |
| Quality | 100% Inspection |