| Standard | GB,JIS,DIN,ASTM,BS,NF |
|---|---|
| Mold Costs | Can Be Free If Mass Production |
| Material | Metal |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Powder | Inside Or Outside |
| Service | OEM/ODM |
|---|---|
| Finish | As Customer's Requirements |
| Numerical Control | CNC |
| Payment | T/T |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
| Powder | Inside Or Outside |
|---|---|
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Plate Thickness | 0.5~16mm |
| Material | Metal |
| Type | Deep Drawing Parts |
| Application | Metal Fabrication |
|---|---|
| Customization | Available |
| Machining | Stamping And Bending Machine |
| Material | Metal |
| Technology | Sheet Metal Bending |
| Type | Deep Drawing Parts |
|---|---|
| Material | Metal |
| Tooling Leadtime | 10days |
| Plate Thickness | 0.5~16mm |
| Unit Price | Quoted Per See The Drawing |
| Packaging Details | As the requirement of customer |
|---|---|
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000000PCS/M |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Race |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
|---|---|
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Printing | Laser Marking |
| Surface | Anodized,powder |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Hardness | HRC58-64, According The Material |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Machinery Test Report | Provided, Available |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |