| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
|---|---|
| Weight | Lightweight |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Size | Customized |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Name | Sheet Metal Stamped |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Size | Customizable |
| Name | Sheet Metal Stamped |
|---|---|
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Size | Customizable |
| Tolerance | ±0.1mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Weight | Lightweight |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Weight | Lightweight |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customizable |
| Name | Die Casting Parts |
|---|---|
| Material | Aluminum, Zinc, Magnesium, Copper, Brass, Stainless Steel |
| Diameter | 20.00 ~ 30.00 Mm |
| Casting Type | Pressure Die Casting, Gravity Die Casting |
| Applications | Automotive Electrical Aerospace Industry |
| Minimum Wall Thickness | 0.8mm |
|---|---|
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
| Dimension | 290*140*60mm |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Surface Finish | Smooth, Matte, Glossy |
|---|---|
| Support Structures | Automatic Or Manual |
| Cnc Machining | Not CNC Machining |
| Dimension | 290*140*60mm |
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Size | As Your Product Drawing |
|---|---|
| Standard | GB,JIS,DIN,ASTM,BS,NF |
| Fabrication Machine | CNC Machine,laser Cutting Machine |
| Mold Costs | Can Be Free If Mass Production |
| Unit Price | Quoted Per See The Drawing |