| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
|---|---|
| Processing Method | 5-Axis |
| Drawing Format | STP, STL , IGS , CAD Etc. |
| Key Words | 5 Axis Cnc Machining Service |
| Material Capabilities | Aluminium,Steel,Brass And Etc. |
| Material Capabilities | Aluminium,Steel,Brass And Etc. |
|---|---|
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Roughness | Ra0.2-Ra3.2 |
| Application | Precision Machining |
| Software Compatibility | CAD/CAM Software |
| Server Response | Forbidden |
|---|---|
| Access Denied | Yes |
| Access Control | Restricted |
| Forbidden Access | Yes |
| Error Response | 403 Forbidden |
| Machining Equipment | Milling Machining |
|---|---|
| Keyword | CNC Milling Parts |
| Main Prosess | CNC Turning/CNC Milling Etc |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Quality | 100% Inspection |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Feature | Professional|High Precision |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| Hardness | HRC58-64, According The Material |
| Quality Control | Full Size Inspection Report |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
|---|---|
| Diameter | Custom Size |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Size Of Panel | Custiomized |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
|---|---|
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |
| Service | Customized OEM,OEM/ODM/Customized/Design,cnc Machining Service,Drawing Working Accepted,OEM ODM |
|---|---|
| Finish | Colour Anodize,Power Coating,Nickel,Black Anodizing,Hot Dip Galvanized |
| Application | Etc.,Industrial Equipment,Medical Applications,Auto /medical/agricultural/train/valve/textile,Medical Equipments |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |