| Material | Aluminum, Stainless, Steel, Brass |
|---|---|
| Finish | Powder Coating |
| Application | Automotive, Electronics, Furniture |
| Production Process | Stamping, Cutting, Bending |
| Color | Customizable |
| Tolerance | +/- 0.005mm |
|---|---|
| Application | Precision Machining |
| Coating Thickness | Customized |
| Color | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
| Surface Treatment | Anodizing, Plating, Painting, Etc. |
| Delivery | Worldwide Delivery |
|---|---|
| Dimension | 300*100*40mm |
| Material | Plastic |
| Item | Vacuum Casting Rapid Prototype |
| Mold Material | Silicone |
| Dimension | 300*100*40mm |
|---|---|
| Tolerance | +/- 0.1mm |
| Logo | Customized Logo |
| Mold Life | 25-50 Shots |
| Casting | High-quality Castings |
| Manufacturing Type | Silicone Mold Vacuum Casting |
|---|---|
| Surface Treatment | Polishing, Painting, Coating, Silk Screen |
| Item | Vacuum Casting Rapid Prototype |
| Maximum Mould Size | 450 X 470 X 400 Mm |
| Logo | Customized Logo |
| Surface Treatment | Anodizing, Plating, Painting, Etc. |
|---|---|
| Color | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
| Application | Precision Machining |
| Coating Thickness | Customized |
| Dimension | Customized |
| Dimension | Customized |
|---|---|
| Coating Thickness | Customized |
| Material | Metal, Plastic |
| Packaging | Customized |
| Surface Roughness | Ra 0.8-3.2 |
| Casting | High-quality Castings |
|---|---|
| Manufacturing Type | Silicone Mold Vacuum Casting |
| Delivery | Worldwide Delivery |
| Mold Material | Silicone |
| Surface Treatment | Polishing, Painting, Coating, Silk Screen |
| Minimum Wall Thickness | 0.8mm |
|---|---|
| Tolerance | 0.01-0.05mm Or Customized |
| Lead Time | 1-3 Business Days |
| Minimum Detail Size | 0.1mm |
| Style | Cartoon Toy, Model Toy |
| Application | Metal Fabrication |
|---|---|
| Customization | Available |
| Machining | Stamping And Bending Machine |
| Material | Metal |
| Technology | Sheet Metal Bending |