| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Design Software | AutoCAD |
| Printing | Laser Marking |
| Processing Method | CNC Machining CNC Milling |
| Surface | Anodized,powder |
| Diameter | 20.3mm Or As Per Drawing |
|---|---|
| Shape | Round, Square, Hexagonal, Customized |
| Quick Delivery Time | 3-15 Days |
| Key Word | Components Of Cnc Machine |
| Color | Silver, Gold, Black, Red, Blue |
| Place Of Orign | DongGuan,China (Mainland) |
|---|---|
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
| Numerical Control | CNC |
| Machining | Machining,milling, Tapping, Grinding |
| Transportation | As Client's Requirement |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
|---|---|
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Logo | Customized |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Service | OEM/ODM |
|---|---|
| Finish | As Customer's Requirements |
| Numerical Control | CNC |
| Payment | T/T |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
| Surface | Anodized,powder |
|---|---|
| Surface Roughness | 0.03 |
| Design Software | AutoCAD |
| Printing | Laser Marking |
| Popular Color | Black/Blue/Dark Grey/Orange/Red Etc |
| Trademark | ACE |
|---|---|
| Application Industry | Sensor |
| Key Word | Lathe Cnc Machining Parts Lathe Cnc |
| Length | Max 5m |
| Part Name | Core Insert |
| Payment | T/T |
|---|---|
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Service | OEM/ODM |
| Quality | ISO Certified |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
| Machining Type | CNC Machining |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Project | OEM Precision CNC Machining |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Turbine Type | Pelton Hydro Turbine |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Deal With | CNC Turning,CNC Milling |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |