| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Surface Roughness | Ra3.2 |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Application | Beauty Products,Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Electronic Cigarettes, |
| Payment Term | T/T, Paypal, Western Union, L/C |
|---|---|
| Custom Service | OEM ODM |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Dimension | Customized, Per Customer's Drawing |
| Quality | 100% Inspection |
| Service | OEM/ODM |
|---|---|
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Finish | As Customer's Requirements |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
| Mechanical Properties | As Required |
|---|---|
| Payment | T/T |
| Numerical Control | CNC |
| Service | OEM/ODM |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
| Material Compatibility | Metal, Plastic, Wood |
|---|---|
| Transportation | As Client's Requirement |
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
| Machining | Machining,milling, Tapping, Grinding |
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
|---|---|
| Numerical Control | CNC |
| Quality | ISO Certified |
| Flaw Detection | As Required |
| Machining | Machining,milling, Tapping, Grinding |
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
|---|---|
| Finish | As Customer's Requirements |
| Software Compatibility | CAD/CAM |
| Mechanical Properties | As Required |
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Material | Stainless Steel/alloy/alumnium |
|---|---|
| Quality | ISO Certified |
| Mechanical Properties | As Required |
| Surface Traetment | Polished,Deburred,Other |
| Finish | As Customer's Requirements |
| Size Of Panel | Custiomized |
|---|---|
| High Precision | 0.001-0.002mm |
| Surface | Anodized,powder,spray |
| Surface Roughness | 0.03 |
| Feature | Professional|High Precision |
| Color | Any Color,BLACK,customized,Silver/red/black/colorful |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Copper, Titanium, Etc. |
| Drawing File | 3D/ DWG/ PDF/ STEP/ STP/ Original Sample |
| Dimension | Customized |
| Drawing Forma | PDF/DWG/IGS/STP/ Etc |